Topuklu Ayakkabı Giymenin İncelikleri

Genel, Kadın, Moda

Ayağınıza uygun ayakkabı alın

Topuklu ayakkabılarla yürüyebilmenin ilk kuralı ayağınıza olan bir ayakkabı  almaktır. Asla bir numara küçük  ya da büyük almayın.

Doğru yürüyün

Topuklu ayakkabılar duruşunuza yardım etseler de tam anlamıyla doğru pozisyonda durabilmeniz için sizin de çaba sarf etmeniz gerekir. Başınızı yukarıda tutun, omuzlarınızı geriye atın ve poponuzu dışarı doğru çıkartmayın! Doğru pozisyonda durursanız yürümeniz de kolaylaşacaktır.

Ayakkabının modeline dikkat

Her ayak modeline her ayakkabı mükemmel uyum sağlar diye bir şey yok. Aldığınız ayakkabının ayağınıza uygun model olduğundan emin olun. Ayağınızı sıkan, bileklerinizi hareket ettirmenizi engelleyen ayakkabılarla yürümenizin imkanı yoktur.

topuklu2

İleri bakın

Gözleriniz daima ileri doğru baksın ve, ne kadar cezbedici olsa da, aşağı bakmaktan daima kaçının.

Pratik yapın

Topuklu ayakkabıyla mükemmel yürümenin yolu pratik yapmaktan geçer. Ayağınıza tam uyan bir ayakkabı alın ve evde onlarla dolaşın. Daha sonra dışarıya çıkın ve önce kısa bir yürüyüşe çıkın. Zamanla topuklularla yürümeye alışacaksınız.

Unutmayın, ayak sağlığınız güzelliğinizden çok daha önemli. Bundan dolayı ayağınızı veya herhangi bir yerinizi incitecek ayakkabılardan uzak durun!

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir