Modada Dışa Vurum

Moda

Orjinal bir dünya yaratmanın pencereleri açıldı bi kaç senedir. Tasarım nedir… tasarım modaya nasıl yansır ve bir sürü değil, orjinal olabilmek nasıl bir şeydir görülmeye başlandı yavaştan…
Ozaman yeni bir akım oluştu; ‘orjinal olmak’ yani biraz daha fazla para verip daha özgün tasarımlar almak ya da farklı kombinasyonlar, renkler denemek, olmayacak gibi düşünülen aksesuarları, ayakkabıları, basit kombinasyonlarla uydurabilmek. Hayatımıza bir kaç sene önce giren ‘tayt’ kavramı hızla kendini siyah düzlükten çevirdi ve genişletti. Renklenmekle kalmadı, aynı zamanda çizgilendi, resimlendi ve baskılandı. Bu sadece taytı bir aksesuar olmaktan çıkarmadı, aynı zamanda onu temel bir moda unsuru ve kişiliğin dışa vurumu olarak da konumladı.
Hatta bunun için çok özel bir site var hem bu baskıları, kişilik haline çevirip, muhteşem bir sosyal medya kullanıcısı olmasıyla, hem de ünlüleri bile giydiren tasarım anlayışıyla muhteşem bir kaynak. Üstelik sadece tayt değil; etekler, streç elbiseler ve aynı dışa vurumla birbirinden orjinal ayakkabılarla sizi baştan çıkaracak bir yapısı bile var. İşte buradan da dediğim kaynağa bir tıkla ulaşabilirsiniz.
http://www.blackmilkclothing.com Son zamanarda yaygınlaşan bu süreç, Hollywood gibi ya da Paris gibi dünyanın en büyük moda merkezlerinde de etkilerini hızla gösterdi. Bugün kırmızı halıda seyrettiğimiz elbiselerin kesimlerindeki özgünlük, konsept ya da bir hikaye yakalama durumu da buradan ileri gelmekte.
Ancak söylemek gerekir ki, moda… orjinallik, bulduğun herşeyi bir arada giymek değildir… Bence en hassas nokta da budur
Renkleri doğru kullanabilmek bu bi kaç sezondur en önemli konu oldu. Bunu yapabilen bayanlar için hayat şahane…moda b’tane…güzellik efsane!
Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir