Kadınlara Cilt Bakımı Önerileri

Kadın, Sağlık

Vücudunuzun en güzel elbisesi olan cildinizi ile ilgili olarak, günlük bakım ve özel bakım olmak üzere 2 kategoride cilt bakımını toplayabilmek mümkündür.

1)      Günlük bakım

Cildinize günlük olarak düzenli şekilde yaptığınız bakım türleridir. Genellikle uygulanması kolay, kısa vadede etkili ve basit bakım yöntemleridir. Bu yöntemlere, nemlendirici kremler, pudralar, makyaj malzemeleri, tahriş engelleyici tozlar, alerjiye karşı özel solüsyonlar, güneş kremleri, yağlar, bebek yağları ve benzeri kozmetik ürünler ana unsur olarak katılmaktadırlar.

Günlük olarak cilt bakımları, kısa vadede etkili olmalarına karşın, uzun vadede sivilce, akne gibi en büyük cilt problemlerinin çözülmesinde etkin rol oynamaktadırlar. Doğal kürler, bitkisel karışımlar, özel solüsyonlar ve benzeri tüm günlük cilt bakım ürünlerinin sağlamış olduğu avantajlar, kısa dönemde ciltte belirgin değişiklikler meydana getirecektir. Ancak doktor kontrolünde olmadan bilmediğiniz ilaçları, kremleri, solüsyonları, ihtivasını bilmediğiniz hiçbir kürü kullanmamanız gerektiğini tekrar tekrar hatırlatmakta fayda vardır.

2)      Genel Bakım

Cilt bakımlarında genel bakım kategorisi altında geçen işlemler, manikür, pedikür, akne operasyonları, sivilce operasyonları, yağ aldırma, sarkık bölgeleri germe operasyonları, silikon operasyonları, cilt altı doldurma operasyonları, lazer epilasyonları gibi cerrahi müdahale gerektiren veya etkisi çok uzun süre devam eden diğer işlemler şeklinde sıralanabilir.

Bu işlemler gerçekleştirilirken sağlığa uygunluk çok önemlidir. Güvenilir olmayan kişilerin muayenehanelerinde lütfen bu tip cerrahi müdahaleler gerçekleştirmeyiniz. Ucuz fiyatlara inanıp, diploma sahibi olmayan estetik uzmanlarına cildinizi emanet etmeyiniz. Aksi takdirde sizin için hoş olmayan rahatsız edici durumlara sebebiyet verebilme ihtimali mevcuttur.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir