Kablolar Bu Sefer Bildiğinizden Çok Daha Farklı

Kadın, Moda, Teknoloji, Yaşam

O halde, size iyi bir haberimiz var. Çığlığımızı duyan markaların sayısı günden güne artıyor ve ürünlerini kablolardan arındırmanın bir çaresini bulmayı başarıyorlar.  

İşte o ürünlerin emekliye ayırdığı kablolar için sıra dışı bir önerimiz var! Onları çöpe atıp yok etmek yerine, bir sanat eserine dönüştürebilir, ileride torunlarınıza eserlerinizi ’bak biz zamanında bu kabloların içinde bir hayat yaşamaya çalışıyorduk’ diyerek gururla gösterebilirsiniz.

’Kablolarımı nasıl sanata dönüştürebilirim’ diye merak edenler için birkaç pratik örnek hazırladık. Gerisini ise sizin hayal gücünüze bırakıyoruz…

İçinde yaşadığımız ve hayatlarımızı şekillendiren tek kullanımlık toplum bizi bazen öyle bir yere götürür ki, sormadan edemezsiniz. Hani benim uğruna kumbaralar patlattığım walkman’im? Peki ya 56k modemim?

Elbette yapmaya çalıştığımız şey gidenin ardından hayıflanmak değil… Size her zaman gördüğünüz resmi, tersinden göstermek istedik. Mesela bu şık abajur… Bit pazarından alınmış antika bir ahşap abajurun ayağının üzerine yerleştirilen kasnak üzerine sarılmış 60 metreye yakın kablodan yapıldı.

Bu güzel çiçeği ise ışıkla beslememiz gerekiyordu. Bunun için da kablo kullandık. Işığı elektrikle taşımak yerine kablodan yaptığımız saksılığı pencerenin önüne astık.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir