İphone 5S Özellikleri

Manşet, Teknoloji

Apple geçtiğimiz günlerde aylardır sızıntı bilgi ve görüntülerden sonra nihayet yedinci nesil iPhone modeli iPhone 5S’i tanıttı.

Yeni iPhone 5S, diğer versiyonuna göre yükseltme ve yeni özelliklerle karşımıza çıktı. Cihazdaki en büyük yenilik ise parmak izi okuyucu özelliği Touch ID ve çift LED flaş özellikleri oldu.

Apple bu yıl bir farklılığa daha imza attı ve yüksek özelliklere sahip iPhone 5S’in yanısıra, plastik kasaya sahip modeli iPhone 5C modelini de tanıttı. Şirket ilk kez plastik kasa bir iPhone modeli tasarladı.

İphone 5S Özellikleri nasıl;

Apple İphone 5S modelinde işlemci ve kamerada büyük bir gelişme yaparak kullanıcılara farklı bir pencereden bakış açısı sunmayı planlamış. İphone 5S telefonunda 64 Bit çipe sahip olan A7 işlemci ile donatılmış olarak sunuldu.İphone 5S ‘de iki flaşlı kamera bulunmakta ve bu flaşlar otomatik olarak ortam ışığına göre kendisi ayarlayarak en net ve aydınlık fotoğraflar çekecek. Arka kamerasında 8 megapiksellik bir kamera bulunmaktadır.FULL HD olarak video çekimi yapabilmektedir.

iphone_5s_uretimi_basliyor_h146275

İphone 5S çıkmadan önce parmak izi güvenliği hep dedikodularda kalmıştı ama bugün yapılan tanıtım ile artık resmiyet kazanmış oldu. İphone 5S ‘in güvenliği parmak izi ile sağlanıyor. Bu İphone 5S ‘in tercih edilmesinde en büyük etken olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Bugüne kadar iphone modellerinde çok fazla renk kullanmayan apple bu sefer , gümüş, uzay grisi ve altın renk seçeneklerini sundu.

İphone 5S ‘in diğer dikkat çeken özelliği iise bataryası oldu. iPhone 5S 1440 mAh bataryası ile; 3G görüşmede 10, 3G tarayıcıda 8, LTE tarayıcıda 10, Wi-Fi tarayıcıda 10, video izlemede 10 ve müzik dinlemede ise 40 saat konuşma sağlayarak akıllı telefonlarda şarj konusunda farklılık yaratacak.

İphone 5S ‘in satış fiyatı ise ABD ‘de 16 GB‘lık modeli 649 dolar, 32 GB‘lık modeli 749 dolar ve 64 GB‘lık modeli 849 dolar olarak satılacak.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir