Gaza Neden Olan Yiyecekler ?

Sağlık

 

Gaza etken olan başka şeyler;
* Çokça fazla lif tüketmek * Laktoz duyarlılığı * Baklagiller açısından zengin tagaddi şekli * Sindiremediğiniz yağlı yiyecekleri tüketmeniz * Süt ürünleri * Falsolu yiyecekleri bire bir arada bezdirmek * meyve şekeri * Karbonatlı içecekler * Işlenmiş şeker ve ayrıksı şeker içeren karbonatlar * Çöz fermantasyonu * Bakteriyal, gevher evet de mantar hastalığı enfeksiyonları  Sonuç adım zinde oldukları sav edilen gıdalar dahi balaban oranda tabii şeker içerebilirler. Söz Gelişi, elma, muz, üzüm, sarıerik… vb.
Bazen uzmanlar, gazdan sıyrılmak üzere bazen sebzeleri yememeniz gerektiğini söylerler. Söz Misali; soğan, brokoli, karnabahar, frenk lahanası, yeregeçen, kereviz, lahana…vb.
Ancak yukarıdaki dosdoğru gıdaları tüketmekten kaçınırsanız sağlam çokça altın besleyici öğe ve vitamini dahi almamış olursunuz. Bunun adına daha doğru bir posta izleyin. Gaz sıkıntısından ayrılmak için hayırhah bakterileri çoğaltın.
Hazım sisteminizin maya ve bakterilerden oluşan, kendine özgü ayrımsız ekosistemi vardır. Şayet sağlıklıysanız, hayırhah bakteriler ve cevher (mikroflora), size sindirimde havari olurlar, immün sisteminizi kuvvetlendirir ve vitaminler üretirler.
Ancak günümüzün stresli yaşamı, mergup ilaçlar ve beslenme şekilleri bu ekosistemin dengesini bozmakta. Bozulmuş bir ekosistem ise size doğal gaz, halsizlik, kanda asidik oranın artması ve kabarıklık adına dümbelek döner kebap.
Gazdan ve şişkinlikten kurtulmanız için 5 öneri:
Şekeri ve şekerli meyveleri beslenmenizden çıkartın Leziz adına asidik, yöntemsiz meyvelere yönelin (sulu zırtlak, zıpzıp limonu, kızılcık, nar).
Tel kabul etme oranınızı yavaş yavaş arttırın Şayet anide, faziletli oranlarda lif almaya başlarsanız vücudunuz buna tepki verir ve doğal gaz oluşur. Lif kabul etme oranınızı larp değil, adım adım arttırın.
Karbonatlı içeceklerden uzak durun Eğer hele gazlı içecek istiyorsanız, sade soda amacıyla.
Yiyecekleri makul eşleştirin Vücudunuz proteini ve nişastayı birbirinden değişik şekilde sindirir. Bu nedenle bunları ayrımsız öğünde yememek dolgunca ayrımsız seçme olacaktır.
Nane yağı kullanın Gaz ve bombe hissettiğiniz zamanlarda elinize az buçuk nane yağı dökün ve yağ ile karnınızı ovun. Nane, beyin bölgenizi rahatlatacak ve spazmı çözecektir.   Serencam adına, hepimiz arada bir gazdan ağrı yanarız. Doğal Gaz, bire bir şeyleri kavisli yaptığımızın sinyalidir.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir