Erkeklerin Hoşuna Gitmeyen Davranışlar

Erkek, Kadın

Erkek arkadaşınız da bazen bilerek ya da bilmeyerek aynısını size yapmaz mı? Bu durumları minimuma indirmek ve aranızı daima güzel tutmanızı sağlamak için, size erkeklerin modunu en çabuk düşüren hareketlerimizi sıralayacağız!

Dırdır Etmek

Bir kadının bir erkeğe yapabileceği en kötü şey dırdır etmek olsa gerek! Bir erkeğin bunu göz ardı etmesi çok zordur ve bu onları sinirlendirir. Tabii ki bazen erkeklerin biraz dırdır dinlemesine gerek var ama bunun da her şeyde olduğu gibi bir yeri ve zamanı vardır ve sizin dikkat etmeniz gereken dırdır yaptığınız zamanın, onun başka bir konuda stresli olmadığı bir zamana denk gelmesidir. Yoksa ters bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz.

Onu sürekli uyarmak ve düzeltmek

Hepimiz çiftimize zaman zaman laf sokarız, bu doğal olarak gerçekleşen bir durumdur ama eğer erkek arkadaşınıza sürekli olarak gömleğini içine sokmasını, saçlarını kestirmesini ya da sakalından nefret ettiğinizi söylüyorsanız, bu onun sinirlerini bozacaktır!

Sürekli mesaj atmak

Eğer erkek arkadaşınız size herhangi bir sebeple meşgul olduğunu söylerse ve siz de ona o süre içinde sürekli mesaj atarsanız, bu onu haklı olarak, sinirlendirecektir. Şunu anlamalısınız ki, eğer meşgulse, size sürekli cevap atamaz. Bunun yerine bekleyin ve müsait olunca sizi aramasına izin verin.

Erkek arkadaşınıza yapışık yaşamak

Sürekli mesaj atmak, erkek arkadaşınıza yapışık yaşadığınızın bir göstergesidir ve bu erkek arkadaşınızı bir süre sonra sıkacaktır. Mesela, iş yerine habersiz baskın yapmanız, sürekli telefon etmeniz, sürekli nerede olduğu hakkında hesap sormanız ve ne yaptığını anlamaya çalışmanız, onu strese ve bıkkınlığa iter.

Çok fazla ilgi beklemek

Yapışkan olmak bir yana, sürekli ilgi beklemek de erkekleri rahatsız eder. Erkekler bazen kendi alanlarına ihtiyaç duyarlar ve kendi başlarına rahatlama ihtiyacı hissederler.

Banyoyu işgal etmek

Erkekler banyoda saatler geçirmemizden ve onları bekletmemizden hoşlanmazlar. Evet, bakımımızı yapmamız zaman alıyor olabilir ama yine de erkek arkadaşınıza da banyoyu kullanması için vakit tanımalısınız.

Tepkileriniz

Biz kadınların birçok değişik tepkisi vardır ve bazıları erkekleri korkutur. Bazen, bir arkadaşları ile öğle yemeğine çıkacaklarını söylediklerinde ya da erkek erkeğe çıkacaklarını haber verdiklerinde, nasıl tepki vereceğimizden korkarlar. Bu da onların mutsuz ve sinirli olmalarına sebep olabilir. Bu kadar basit şeylere kötü tepkiler vermemiz gerçekten de gereksizdir. Reaksiyonlarınızı minimumda tutun ve sevgilinize güvenin!

Kız kıza dışarı çıkılan akşamların çokluğu

Erkekler, erkek erkeğe çıktıkları akşamları bizim uğrumuza azaltırken, biz kızlar böyle bir zahmete girmeyiz ve bu erkek arkadaşımızı sinirlendirebilir.

Sizinle alışverişe gelmesini istemeniz

Erkeklerin kadınlarla alışverişe çıkmayı sevmedikleri hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Belki de bir kız arkaşınızla alışverişe gitmeniz daha iyi bir fikir olacaktır.

 

Bu davranışlar erkek arkadaşınızı sinirlendirip, sizden uzaklaşmasını sağlayabilir. Tabii ki haklı olduğunuz konularda her zaman düşüncelerinizi savunun ve bunu karşı tarafa anlatın ama gereksiz konuları uzatmanın ikinize de bir faydası olamayacaktır. En iyisi orta yolu bulmak ve ilişkinizin keyfini çıkartmaktır.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir