Dünyanın İlk Doğada Çözüne bilen Ayakkabısı! “OAT SHOES”

Manşet, Moda, Yaşam

a8b2d30409834e97ce38ef5b9612015d

OAT Shoes kurucusu Chirtiaan Maats “Doğadan Geldik… Doğaya Dönüyoruz…” diyor (HOLLANDA-2008)
Modanın geleceğinin endüstri ve doğanın kaynaşmasında olduğuna inanan firma, bu yolda öncü olmanın mücadelesini veriyor. Bir parçası olduğumuz doğayı yeterince kirlettiğimize inanarak “bahar temizliği”nin zamanı geldi diyerek işe koyulup; yeşili ve doğayı tercih ederek herkesin tarzına doğadan bir dokunuş yapıyor.

OAT SHOES çevreye zarar vermeden çözünebilen, tamamıyla geri dönüşümlü malzemeden üretilen ayakkabıların diline yerleştirin tohumlar siz ayakkabıyla işinizi bitirdikten sonra doğaya karışmayı bekliyor. Ürününüzü atmıyor direkt toprağa gömüyorsunuz ve suluyorsunuz. Nemli ortamda toprağın altında ayakkabı zaman içinde tamamıyla yok olurken dilindeki tohumlar da yavaş yavaş patlıyor ve çiçek açıyor. Her farklı model Spor Ayakkabı da doğanın farklı bir rengi gizli. Tabanları farklı renkteki ayakkabıların kimisi kırmızı, kimisi mavi, kimisi yeşil kimisi de sarı açan çiçeklerle doğaya kök salıyor.

Markanın bebeğiniz içinde bir sürprizi var; “OATIES”… Dünyanın ilk doğada çözünebilen , %100 doğal malzemelerden üretilmiş ve dilinde ağaç tohumları bulunan ilk bebek ayakkabısı… Bebeğiniz büyüdükçe ihtiyacınız kalmayacak küçüklükteki ayakkabısını siz ve bebeğiniz için özel bir yere gömün ve bebeğinizin yaşamıyla birlikte yeşerip büyüyecek bir ağacınız olsun.

 

Henüz Türkiyede satışı olmayan OAT SHOS’u yakından takip ederek gelişmeleri sizler ile paylaşacağız.

fb0bb173e7ddffa991b5b9bdf261f4ad

20130711-OATies-met-pijnboom-er-boven-907x1024

 

 

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir