Cilt Bakımında Kullanılan Ürünler

Genel, Sağlık

Cilt Bakımında Kullanılan Ürünler
Kadınlar güzel görünmek ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için kendilerine günlük bakım yaparlar. Yüzlerine cilt temizleme losyonları, maskeler, kremler uygulayarak canlı ve diri bir görünüme kavuşmak isterler. Son yıllarda artık erkekler de tıpkı kadınlar gibi ciltlerine özen göstermeye başlamışlardır. Hem yaşlanmayı durdurmak hem de sağlıklı bir görünüm kazanmak isteyen erkekler için kozmetik firmaları çeşitli cilt bakım ürünlerini piyasaya sürmektedir.

20019_1

Erkek bakımında kullanılacak ürünler arasında cilt bakım losyonları, nemlendiriciler, tıraş bıçakları, tıraş köpükleri ya da jelleri, tıraş öncesi ve sonrası bakım kremleri, tıraş kolonyaları yer almaktadır. Tıraş olmak kimi zaman bir sorun halini alabilir. Çünkü hassas ciltlerde sivilcelerin çıkmasına ve kıl dönmelerinin oluşmasına neden olmaktadır. Ayrıca tıraş sırasında cilt gerginleşerek dayanıklılığını yitirirken soğuk havalarda kurur ve deri dökülmelerine neden olur. Bu zorluklarla karşılaşmamak için tıraş öncesi kremler kullanarak cildin yumuşaması sağlanmalıdır. Daha sonra yüzde bulunan kılların yumuşaması ve kıl dönmelerinin oluşmaması için cildin yapısına uygun, cildi ferahlatacak tıraş köpükleri ya da jelleri kullanılmalıdır.

Rahat bir tıraş için kullanılan tıraş bıçağının kalitesi çok önemlidir. Hassa bir cilde sahip iseniz çok bıçaklı tıraş bıçaklarını kullanabilirsiniz. Tıraş sonrasında ise cildinizde yanmalar oluşmaması ve etrafa güzel kokular saçmanız için aftershave adı verilen tıraş kolonyalarını kullanabilirsiniz.

 

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir