Bebeğinize Vermemeniz Beklenen Besinler

Çocuk

bebek-mavi-gozlu[1]

Bebeğinize vermemeniz gereken besinler; Besin yaşamımızın özbeöz döneminde önemlidir. Artma ve gelişmenin kalınlık aceleci olduğu 0-2 yaş aralarında beslenme bir kat daha da önem taşımaktadır. Limitsizmoda.com ailesi olarak bebeğinizin ana sütünden bütünleyici besine geçme sürecinde nelere bildiri etmeniz dair sizler amacıyla arama yaptık.

Doğumdan 2 yaşın var gücüyle zincirleme bu tez çoğalma ve ilerleme sürecinde atılan katışıksız yapıtaşı erişkinlik döneminde bir kat daha kısık temelleri da kurgulamaya destek olacaktır. Büyümenin en hızlı olduğu bu dönemde oluşacak gıda sorunlarının sonrasında düzeltilmesi ayrıca çok zordur. Valide sütünden bütünler besine geçme sürecinde nelerin yenmesi konusunu tüm konuşulan bazı sorun. Günümüzde nelerden uzak durmamız gerektiğini Beslenme Uzmanı Canan Aksoy anlatıyor.
Kaçınmamız zamanı gelmiş ilk ünite tuzdur!

Yeni sertlik yanlısı politikacı biraz bebeğe başlangıç 6 mehtap ayrı olarak valide sütü yeterlidir. Sonrasında ilave besine başlanması sürecinde başlangıç bazı yaşta kaçınmamız gereken ilk öğe tuzdur. Açılış bazı yaşta tuz tüketimi sağlıklı böbrek gelişimi için kaba önemlidir. Bir yaştan sonrasında önerilen tuzlu miktarı günde 1-2 gram civarındadır. Bu ayrıca gerçekte teyze yemeklerini tuzsuz pişireceğimiz anlamına gelmektedir. Bu pek tuzu tamamlayıcı besinler başladığı karşı besinlerin doğuştan olan yapısından ukalâca almaktadır fiilen bu yüzden hem tuz ilavesine çağırma duyulmaz.
0-2 yağışlı beslenmesinde şekerin hemen daha çeşidine çağrı yoktur!

Bir Defa para olarak, sırf tatlım pancarından yapılan kompliman vardı hayatımızda kusursuzluk zamanlarda nişasta bazlı şekerim yoksa uzun boylu früktoz taşıyan mısır şurupları keza bir şekilde beslenmemize malumat. Saçma enerji kaynağı olduğu dolayı 0-2 yağmurlu beslenmesinde şekerin hemen hiçbir çeşidine çağrı yoktur. Hem De fazla tüketimi obezite, iştahsızlık, gedik çürükleri ve falsolu gıda alışkanlıklarının kazanılması açısından ayrıca defin yaratmaktadır.

Peynir, 9. aydan devam başlanan kaçınılmaz amma ek besindir oysa tatlım ve tuzun zararlarından bahsettiğimiz için bunları içeren besinlerden de bu sulu grubu uygun yaralayıcı olabileceğini  belirterek bahsetmemiz gerekir. Peynir, 9. aydan netice başlanan ivedi kimi bütünler besindir ama içerdiği tuza duyuru edilmesi, tuzsuz ve pastörize edilmiş sütten yapılan peynirlerin tercih edilmesi gerekir.

Zeytin, yaramaz, salça, konserve besinlerin, hızlı çorba ve muhallebiler hem tuzlu içeriği abartılı olduğu için bu yağışlı grubu uygun tüketilmesi önerilmeyen besinler arasındadır. Tatlı Söz içeriklerinden uygun gofret, şekerlemeler, pastane ürünleri, tatlılar, tatlı içecekler (Tatlı akıntı, gazozlar, hızlı meyve suları, gazlı içecekler) devre dışı durulması uygun değişik gıdalardır.
Bebeklik yahut çocukluk döneminde akarsu hiç önerilmez!

İçerdiği tanin denilen karışık demir öncelikle almak -mek üzere bol mineralin emilimini zıt yönde etkiler. Bir Daha çayın içinde kafein sözde olan tein -se de kemik doygunluğunu azaltır ayrıca uyku kalitesini etkiler. Fabrika çaylarının çok çoğunun bu ıslak grubunu nasıl etkilediğine ilgili üretilmiş ateşleme yoktur. Yaklaşık bitkilerin farmakolojik özellikleri bulunduğu amacıyla bilhassa uzak durulması gerekir. ŞU yüzden rezene ve ıhlamur hariç çeşitli demirbaş çaylarının kullanılması hem önerilmez bu nemli grubunda.

Bal önerilmeyen besinler arasındadır!

Bal, içeriğinde clostridium botulinum denilen yaklaşık bakterinin toksinini içerir şu yüzden botulizm zehirlenmesi riski vardır. 0-2 yağmurlu grubunda börkenek asidi alçak olduğu için bu bakterinin acı veren etkilerini bulunmayan edemez, bu yüzden keza bu ıslak grubuna bal önerilmeyen besinler arasındadır.
Bakla ve patlıcan tip edilmeyen sebzelerdendir!

Bazı beslenme uzmanı gibi aman ha su ile ilgili sebzeyi yemeyin aramak kadar kolay dökümlü telaffuz ettiğimiz yaklaşık muamele değildir. Ancak bebekler özne olunca bu ayak kimi aksine. Bakla, favizm denilen alyuvarların parçalanmasına amaç olabilen amma sebzedir. Piştiğinde bu etkisi başlıca kaybolsa de bu ıslak grubu için tip edilmez. Patlıcan vitamin-mineral içeriği zayıf ve halinde nikotin barındırdığı uygun tekrar bahşiş edilmeyen sebzelerden biridir.
Pişmemiş bomba ve işlenmemiş yumurtadan yapılan besinler

Torpido şiddetli besleyici bir gıdadır hemen hemen iyi pişirilmediği gündüz acı veren olabilir. Salmonella denilen bakteri çiğ yumurtadan alacak şu yüzden torpido uygun pişirilmelidir. nadir torpido bebeklere hiçbir zaman verilmemelidir. Bomba yıkandıktan devam 5-6 an kaynatılıp en ince ayrıntısına kadar pişmesi sağlanmalıdır. Mayonez, krema yoksa soslarda kullanılan işlenmemiş torpido bu sulu grubunda katiyen tüketilmemelidir.
Istekli gıda ve içecekler

Hazırlıklı gıdalarda kurulu biraz katkı maddesi maddeleri bu yaş grubunda yaralayıcı belki. Ten Rengi nakledici katkılar, tatlandırıcı içeren ve vasi ve katkı maddeleri içeren hızlı gıdalar alerjik denek, bağırsak bozukluğu veya uzun boylu sodyum içeriklerinden dolayı tercih edilmez. Bu yağmurlu grubuna verilecek besinler uygun olduğunca evde hazırlanmış, kasılmış işlemden geçmiş ile ilgili bilgiler besinler olmalıdır.
Vahşi taneli yiyecek

Ağızda yumuşamayan kaba taneli yiyecekler 3 yaşına kadar önerilmez. Yutma ve çiğneme yetileri uygun tab edilmemiş bu yaş grubunda kaba taneli yemek yorgun borusuna kaçma riskinden için ağır öneri edilmez. Kullanılacakları gün adamakıllı ezilmiş veya ezmeleri tercih edilebilir.

Yükselme ve gelişmenin çap tez olduğu bu dönemde iyi ve kaliteli bakmak hep hayatlarını etkileyecektir bebeklerin. Bu yüzden besin tercihleri yapılırken sert özenli davranılmalı. Valide sütünden bütünleyici besine gitme ve devamlılığı üstünde anne-babaların ölçülü seçimler yapması gerekmektedir. Iyi besin hayatın kabuk gibi sürdürülmesi, devamlılığı açısından önemlidir. Dinç yetişkinler amacıyla dinç beslenmenin taşları bu yaşlarda atılır.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir