Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Manşet, Moda

elle-ilkbahar-yaz-2012-dolgu-topuk-ayakkabi-koleksiyonu-2249237Ayakkabının Şekli Çok Önemli
Tercih ettiğiniz  elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabının elbise ile uyum içerisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer elbiseye uygun ayakkabı seçecekseniz ayakkabının şekliyle elbisenin görünümünün uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin spor bir ayakkabıyla klasik bir elbiseyi bir arada kullanamazsınız. En sağlıklısı ayakkabı alırken birlikte giyeceğiniz elbiseyi de yanınıza almak olacaktır.
Topuk ve Kıyafet Boyunu İyi Ayarlayın
Ayakkabı seçiminde elbise boyunuz da oldukça önemlidir. Kısa elbiselerin altına çok yüksek topuklu ayakkabı giymek tüm dikkatlerin üzerinizde toplanmasına sebep olacaktır.  Ya da çok uzun elbisenin altına topuksuz bir ayakkabı giyerek elbisenizin yerlerde sürünmesini istemezsiniz. Bu nedenle aradaki dengeyi iyi ayarlamaya çalışın.
Renk Uyumuna Dikkat Edin
Ayakkabınızın renginin birlikte kullanacağınız elbisenin altında sırıtmaması için ikisi arasındaki renklerin uyumlu olması gerekmektedir. Elbise ile ayakkabının aynı renk olması gibi bir zorunluluk yok. Birbiri ile uyumlu olmasını sağlamanız yeterli olacaktır
Elbise ve Ayakkabı Arasında Denge Oluşturun
Karışık desenli ya da rengarenk bir elbisenin altına giyeceğiniz bir o kadar karışık renkli ayakkabı hiç hoş bir görüntü oluşturmaz. Doğru olan karışık renkli veya desenli elbiselerin altına sade renk ve desende olan ayakkabıları tercih etmektir. Tam tersi şekilde düşünürsek sade bir elbisenin altına giyeceğiniz renkli bir ayakkabı çok şık görünmenizi sağlar.
Nötr Renkler Kurtarıcıdır
Bir kadının dolabında her zaman nötr renklerde ayakkabı bulunmalıdır. Her çeşit ve renkte elbiseyle oldukça uyumlu olabilecek bu ayakkabılar günü kurtarmak için birebirdir.
Denemeden Almayın
Denemeden aldığınız ayakkabının ayağınıza olmaması, yakışmaması, rahat olmaması … gibi çeşitli nedenler olabilir. Bütün bunları yaşamamak için siz siz olun ayakkabılarınızı denemeden alamayın.
Kullanım Yerini de Hesaba Katın
Alacağınız ayakkabı ne kadar güzel olursa olsun kullanacağınız yere uygun olmazsa sonuç felaket olur. O nedenle ayakkabıyı nerde kullanacağınızı hesaba katarak seçim yapmalısınız.

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir